Doprava zdarma od 1900 Kč. Pro ostatní od 49 Kč. A nad 3500 Kč dárek - opalovací sprej Lavera.

Tierra Verde Bika - Soda bicarbona 1 kg

Neohodnoceno
Značka: Tierra Verde
105 Kč / ks 86,78 Kč bez DPH
Je skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Soda bicarbona má mnohostranné využití v domácnosti.

Detailní informace

Nejnižší cena na trhu
Nejnižší cena na trhu
Nižší ceny nehledejte
Rychlá doprava
Rychlá doprava
Zboží můžete mít už zítra
Zavolejte kdykoliv
Zavolejte kdykoliv
Na telefonu jsme nonstop

Detailní popis produktu

list vlevo_

 Soda Bicarbona

Jeden z nejoblíbenějších ekologických čisticích prostředků! Tento úžasný a extrémně flexibilní čistič a pohlcovač pachů je šetrný k životnímu prostředí a naprosto bezpečný pro zdraví. Sodu bikarbónu znáte jako součást pečicího prášku nebo jako lék na pálení žáhy. Ale věděli jste, že tento produkt najde mnohostranné využití při ekologickém úklidu domácnosti?

Je skvělým univerzálním čističem a absorberem pachů. Díky krystalické struktuře sody funguje jako jemné čisticí tělísko (aniž by hrozilo poškrábání povrchů), a její jemně alkalická povaha pomáhá rozpouštět mastné kyseliny, jež se nacházejí v kuchyňských nečistotách. Dokonce ji lze využít k uhašení menších domácích požárů.

Bikarbonát sodný se při zahřívání rozkládá na uhličitan sodný, vodu a oxid uhličitý, což z něj činí maximálně šetrnou alternativu pro naši planetu i naše zdraví. Prvně byl vyroben v roce 1791 francouzským chemikem Nicolaem Leblancem pro pekárny."

Certifikát Ecogarantie

Produkt obdržel mezinárodně uznávaný certifikát Ecogarantie, který zaručuje, že produkty splňují přísné ekologické požadavky.

mceclip0

Soda bicarbona má mnohostranné využití v domácnosti.

PRANÍ
Přidejte půl hrnku sody do prací lázně. Mírná zásaditost pracího roztoku přispěje k lepšímu rozpouštění nečistot, soda také odstraňuje pachy. Velmi vhodné pro praní a namáčení textilních plen.

PREVENCE ZATUCHLÉ PRAČKY – do prázdné pračky nasypte trochu sody. Pokud možno nechávejte pračku otevřenou.

ČISTĚNÍ VANY, SPRCHY, DŘEZŮ A KERAMICKÝCH POVRCHŮ – smíchejte sodu s malým množstvím octa. Vzniklou pastu naneste na houbičku a použijte k čistění.

ODSTRANĚNÍ PACHŮ Z KOBERCE A ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU – poprašte suchý povrch sodou, vyčkejte cca 15 minut a vysajte.

ČISTĚNÍ A ODSTRANĚNÍ PACHŮ Z POPELNÍKŮ – naneste sodu na vlhký hadřík a popelník vytřete. Na dno popelníku nasypte vrstvičku sody - pohltí pachy a pomáhá uhasit cigaretový popel.

ČISTĚNÍ A DEZODORIZACE HRAČEK A DĚTSKÝCH POMŮCEK – rozmíchejte 4 lžíce sody v litru vody a omyvatelné předměty a hračky omyjte. Textilní hračky poprašte sodou a po 15 minutách vykartáčujte. Pokud je hraček více, vložte je do povlaku od polštáře, nasypte trochu sody a v povlaku protřepejte. Pak vykartáčujte.

ČISTĚNÍ DĚTSKÝCH LAHVÍ – naplňte lahev teplou vodou a přidejte lžičku sody. Protřepte a vymyjte obvyklým způsobem. Pro důkladnou očistu lahve namočte v roztoku přes noc.

ODSTRANĚNÍ PACHŮ 

 • z myčky nádobí – nasypte sodu na dno myčky jako pohlcovač pachů. Při mycím cyklu poslouží ke zvýšení zásaditosti mycí lázně a tím zvýší účinnost mytí.
 • z odpadů – nasypte několik lžic sody do dřezu a zalijte hrnkem teplého octa.
 • z mikrovlnky a lednice – nasypte sodu na vlhkou houbičku, důkladně vytřete vnitřek mikrovlnné trouby či lednice a hadříkem utřete do sucha.
 • z plastových dóz na potraviny – nasypte sodu na vlhkou houbičku a vytřete vnitřek kontejneru. Silného pachu se zbavíte namočením dózy do lázně ze 4 lžic sody na litr teplé vody.
 • z prkýnka na krájení - namočené prkénko posypte sodou a vydrhněte. Na silný pach použijte pastu ze sody smíchané s trochou octa.
 • z kávovaru - rozpusťte 4 lžíce sody v litru teplé vody, nalijte do zásobníku na vodu, kávovar zapněte a nechte roztok protéct.
 • ze zvířecích pelíšků -  poprašte suchý pelech sodou, vyčkejte 15 minut a vysajte.
 • z potahu sedadel a koberců - sodou poprašte suchý potah či koberec, vyčkejte 15 minut a vysajte.

ČISTĚNÍ

 • trouby – vnitřek trouby očistíte pastou vytvořenou smícháním sody s malým množstvím octa.
 • z krájecího prkénka – namočené prkénko posypte sodou a vydrhněte. Na silný pach použijte pastu ze sody smíchané s trochou octa.
 • kávových a čajových konvic a hrnků – nasypte sodu na vlhkou houbičku a vydrhněte vnitřek nádoby. Nepoužívejte na hliníkové nádoby.
 • termosek – nasypte lžíci sody do termosky, zalijte teplou vodou, zazátkujte, protřepejte, nechte chvíli působit, poté vypláchněte.
 • kávovaru - rozpusťte 4 lžíce sody v litru teplé vody, nalijte do zásobníku na vodu, kávovar zapněte a nechte roztok protéct.
 • připáleného nádobí - na dno nalijte vodu, přidejte několik lžic sody a nechte chvíli vařit. Pokud je připálená vrstva silná, zasypte sodou a nalijte pár lžic horké vody, aby se vytvořila pasta. Nechejte působit přes noc a pak vydrhněte. Nepoužívejte na teflonové pánve!
 • zvířecích hraček - smíchejte 4 lžíce sody v litru vody a omyvatelné hračky omyjte. Textilní hračky poprašte sodou a po 15 minutách vykartáčujte.
 • auta - soda je vhodná k čistění světel, chromovaných částí, oken, sedadel, plastových a gumových povrchů. Rozpusťte ¼ hrnku sody v 1 litru teplé vody a nanášejte houbičkou nebo hadříkem. Při odolných skvrnách naneste sodu přímo na vlhkou houbičku. Vhodné i pro odstranění zaschlého hmyzu ze skel.

OLEJOVÉ SKVRNY V GARÁŽI – posypte sodou, vydrhněte a zameťte.

POPELNICE – vrstvy odpadu prosypte sodou, zabráníte tak akumulaci a šíření pachů.

ZAHRADNÍ GRIL – gril očistíte pastou vytvořenu smícháním sody s malým množstvím octa. Naneste na houbičku a gril vydrhněte.

PLASTOVÝ ZAHRADNÍ NÁBYTEK – rozpusťte 4 lžíce sody v litru vody, nábytek roztokem omyjte.

MYTÍ SILNĚ ZNEČISTĚNÝCH RUKOU – smíchejte 3 díly sody a 1 díl vody a použijte k vyčistění a odstranění pachů.

HAŠENÍ MALÝCH DOMÁCÍCH POŽÁRŮ – při zahřátí soda vylučuje oxid uhličitý, který zamezuje přísun kyslíku. Soda je vhodná k hašení plamenena smažicí pánvi nebo grilu.

OSVĚŽOVAČ VZDUCHU – nasypte sodu do misky, zakapejte oblíbenou silicí a promíchejte.

 bika-jedla-soda-pap-sacek-1-kg

 

Složení:

100 % hydrogenuhličitan sodný (soda bicarbona). Neobsahuje hliník jako protihrudkující látku. Toto balení není určeno k vnitřnímu užití či konzumaci.

 

větvička

Doplňkové parametry

Kategorie: Úklid
Vůně: Levandule

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-tierra-verde-ekodrogerie-z-moravy-desktop

V Tierra Verde žijí podle principů skutečně ekologického života, tedy True Eco. Hledají souvislosti, zkoumají podstatu ekologických problémů a nachází jejich řešení. V rychle se měnícím světě propracovávají další postupy a jsou v tom důslední a nekompromisní. Výsledkem je 200 produktů téměř 100% rozložitelných v přírodě, jejichž prostřednictvím vám pomáhají.

Ve složení produktů nedělají kompromisy. Svou energii vkládají do trpělivého vysvětlování ohleduplnějších přístupů. Jejich eko drogerie a eko kosmetika je koncentrovaná a snadno odbouratelná. I proto mohou klíčové produkty nést přísný certifikát Ecogarantie. V Tierra Verde jsou důslednější, než je běžné. Být o krok dál znamená vidět za horizont. žít ohleduplněji, šetrněji a udržitelněji.

Certifikáty

Někdo jim nevěří, jiný je vyhledává. Značky a certifikáty. V Tierra Verde jim záleží na tom, aby byly materiály a vstupní suroviny, z nichž vznikají jejich produkty, co nejvíce fér a bio. Na celé řadě z nich najdete označení EcogarantiePEFC nebo GOTS. Co znamenají? Pojďme si je krátce představit. Každá značka přispívá lepšímu a zdravějšímu světu a stojí za to jí naslouchat.

 

Stromy, les a dřevo. Rostou po staletí a zasluhují ohleduplný přístup. Právě o ten se stará Programme for the Endorsement of Forest Certification. Mezinárodní nezisková nevládní organizace propaguje udržitelné lesní hospodářství skrze nezávislou certifikaci třetí strany. Tento program je považován za certifikační systém vhodný pro malé vlastníky lesů. Je tvořen 35 nezávislými národními certifikačními systémy, které představují více než 300 milionů hektarů certifikovaných lesů. Jedná se o největší certifikační systém na světě zahrnuje asi dvě třetiny všech certifikovaných lesů na planetě.

PEFC prostřednictvím podpory trvale udržitelného hospodaření v lesích zabezpečuje v celém dodavatelském řetězci lesních produktů, že dřevo a produkty lesa jsou vyráběny za dodržování nejvyšších ekologických, sociálních a etických standardů. Díky značce PEFC můžete rozpoznat výrobky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.

 

S Ecogarantie nemůžete šlápnout vedle. Soukromá eko značka původem z Belgie se řadí k nejpřísnějším ekologickým značkám na trhu. Produkty označené tímto standardem mají nejnižší možnou ekologickou stopu. Její získání vyžaduje splnění mnoha požadavků. Certifikované produkty obsahují jen přírodní ingredience rostlinného původu v BIO kvalitě (existuje-li). Minerální složky jsou povolené s důrazem na ekologičnost technologií a procesů výroby. Je zcela vyloučeno používání ropných produktů. Všechna barviva i vůně musí být výhradně přírodního původu.

Důležitý je dopad na životní prostředí v celém životním cyklu certifikovaného produktu. Některé technologie výroby ingrediencí nejsou povolené vůbec a jsou stanoveny také požadavky na minimalizaci odpadů vznikajících při výrobě. Ecogarantie zahrnuje i sociální oblast s požadavkem na respektování lidských práv v celém dodavatelském řetězci.

Kontrolu provádí 3 nezávislé organizace schválené pro certifikaci ekologického zemědělství: TÜV NORD Integra, Certisys a Quality Partner. Standard Ecogarantie se v čase vyvíjí dle nejnovějších poznatků.

 

Bavlna, to není jen základní surovina pro výrobu většiny oblečení. Je to i spousta chemie. Konvenční způsob pěstování bavlny a její další zpracování negativně zatěžují životní prostředí i zemědělce a dělníky. Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují asi 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin – právě proto, aby snášela extrémní dávky chemikálií.

Textilní produkty splňují vysoké standardy Global Organic Textile Standard. Pěstování bio bavlny je prostřednictvím tohoto systému sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Certifikované farmy budují biologicky rozmanité zemědělské systémy a udržují úrodnost půdy přirozenou cestou. Bio bavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.

GOTS je nejpřísnější certifikace pro textilie vyrobené z organických textilních vláken. Kontroluje celý výrobní proces od statku až po továrnu: od sklizně, tkaní vláken, až po výrobu finálního produktu, včetně exportu oblečení. Ve všech fázích zpracování musí být tato vlákna oddělena od běžných produktů z neorganických vláken a jasně označena. Všechny další vstupní látky musí splňovat základní požadavky na toxicitu a biologickou rozložitelnost. Je zakázáno používat toxické kovy, rozpouštědla, geneticky modifikované organismy, formaldehydy a jiné syntetické látky. Veškeré bělicí látky musí být na bázi kyslíku, obalový materiál pochází z recyklovaného zdroje a nesmí obsahovat polyvinylchlorid. Certifikát také vyžaduje etické a sociální aspekty výroby, jako jsou svoboda kolektivního vyjednávání, bezpečnost a čistota na pracovišti, zákaz dětské práce či adekvátní pracovní dobu.