Doprava od 1700 Kč zdarma. Ostatní od 49 Kč.

Natursutten

logo

 

Společnost Natursutten byla založena v roce 2006 matkou tří dětí, aby nabídla zcela přírodní, bezpečnější produkty pro kojence a batolata. Společnost Natursutten chce našim dětem a našemu životnímu prostředí zajistit budoucnost bez chemikálií tím, že vyrábí vysoce kvalitní produkty bez toxinů, které kojenci a děti milují.

 100% přírodní

NATURSUTTEN je vyroben ekologicky udržitelným způsobem z čistého přírodního kaučuku ze stromu Hevea brasiliensis. Design, společnost a myšlenka jsou dánské a produkt je vyráběn výhradně v Itálii.

Protein, který může ve vzácných případech vyvolat alergii na latex, je během výroby eliminován.

Všechny dudlíky NATURSUTTEN jsou certifikovány podle směrnice Evropské unie (EU) týkající se bezpečnosti, zdraví a životního prostředí. (Požadavky na bezpečnost dudlíku podle evropské normy EN 1400).

 

 

V dudlíku nenajdete: 

🚫 Látky vyvolávající alergii

🚫 Umělá barva

🚫 Látky způsobující rakovinu

🚫 Látky narušující hormony

🚫 Chemická změkčovadla

🚫 Parabeny, PVC a ftaláty

schnuller-natural-rund (1)

 

 

 

Výroba přírodního kaučuku

Pěstování přírodního kaučuku zahrnuje sloučení řady vědních oborů do soudržného provozu a plánu.

Výsadba

Aby se nastartoval proces výroby kaučuku, zemědělci zasadí semena, která rostou po dobu 12-18 měsíců. Jakmile jsou vhodná pro roubování, jsou semena odstraněna z prostředí jejich školky a vysazena na plantáži. Zatímco pupen roste rychle, strom se musí nechat zrát 6-7 let. 

Sklízení

Kombajny oholí kousek kůry a poté vyříznou čáru do odhalené kůry do hloubky necelého centimetru. Mléčně bílá tekutina, latex, odkapává a stéká po kůře do připravených nádob. Toto pokračuje i v dalších dnech, přičemž nové záplaty se řežou těsně pod tou předchozí, dokud není prořezán celý strom. Jakmile je jedna strana stromu "vyklepána", proces se opakuje na druhé straně stromu.

Malajská pryžová deska

Kaučukové plantáže v Malajsii jsou vlastněny a provozovány vládou a kontrolovány Malajskou kaučukovou radou.

V NATURSUTTEN dbají na udržitelnost a spravedlivý obchod. Prostřednictvím Malaysian Rubber Board platí procento peněz, které utratí za mízu z přírodního kaučuku, aby podpořili udržitelný průmysl. Tyto peníze se použijí k opětovné výsadbě kaučukovníků, investicím do výzkumu a vývoje s cílem zajistit udržitelnou budoucnost gumáren v Malajsii. 

 

schnuller-butterfly-ergonomisch (1)     schnuller-natural-rund

3 položek celkem
schnuller natural rund
119,83 Kč bez DPH
145 Kč / ks

Dudlík Natursutten z přírodního kaučukového latexu. Bez parabenů, PVC, ftalátů. Klasický kulatý design bez výřezu na nos ve dvou velikostech.

 

1341/M
Natursutten dudlík kulatý butterfly
119,83 Kč bez DPH
145 Kč / ks

Dudlík Natursutten z přírodního kaučukového latexu. Bez parabenů, PVC, ftalátů. Klasický kulatý design ve třech velikostech.

 

886/M -
Dětské skleněné lahve 120 mlJPG
322,31 Kč bez DPH
390 Kč / ks

Kojenecké lahve z borosilikátového skla. Sklo je bezpečnější volbou, neboť neobsahuje BPA/BPS a další škodlivé chemikálie.

 

605891

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem