11.-14.6. máme dovolenou. Doprava od 1700 Kč zdarma. Ostatní od 49 Kč.

Sonett | Prací gel Sensitive - 5 l

Akce Tip
4 hodnocení
Značka: Sonett
699 Kč –15 %
Sonett Prací gel Sensitive 5L
699 Kč –15 % 594 Kč / ks 490,91 Kč bez DPH
Je skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Oblíbený Sonett prací gel na bílé i barevné prádlo je vhodný i pro alergickou pokožku. 

Detailní informace

Nejnižší cena na trhu
Nejnižší cena na trhu
Nižší ceny nehledejte
Rychlá doprava
Rychlá doprava
Zboží můžete mít už zítra
Zavolejte kdykoliv
Zavolejte kdykoliv
Na telefonu jsme nonstop

Detailní popis produktu

 

 Sonett prací gel Sensitive

 

Vhodný jak pro ruční praní, tak i praní v pračce při teplotách od 30 °C do 95 °C. 

Speciální složení bez éterických olejů, konzervantů a barviv nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku.

Obal - karton - je recyklovatelný. Čistě rostlinné aktivní látky jsou 100% biologicky rozložitelné, proto je přípravek vhodný i pro domácnosti, které používají čističku vody. Navíc funguje bez ohledu na tvrdost vody.

 

Speciální energeticky úsporná metoda saponifikace Sonett, používání olejů a esenciálních olejů z kontrolovaného ekologického pěstování a extrémně příznivý poměr ceny a výkonu praní u tekutých pracích prostředků jsou hlavními rysy tohoto produktu.

Dávkování:

Pracího prostředek postačí přibližně na 27 dávek prádla. Bělicí komplex: Pro bílé prádlo a pro odstranění skvrn od 50 °C.

Pračka na 4,5 kg prádla

 • Měkká voda: 50-75 ml
 • Středně tvrdá voda: 60-100 ml
 • Tvrdá voda: 60-100 ml + 50 ml změkčovadla

Při teplotách od 50°C přidejte 60 ml Sonett Bělící prostředek

Účinky mýdlových pracích prostředků se mohou plně rozvinout pouze v měkké vodě, z toho důvodu je důležité přidat změkčovadlo ke každému praní. Při teplotách od 50 °C lze na odolné skvrny přidat 60 ml bělidla SONETT.

Ruční praní: 40 ml na 5l vody

Mýdlo, cukrová povrchově aktivní látka a síran mastného alkoholu mají u tohoto tekutého pracího prostředku doplňkový a posilující účinek. U mýdla se řepkový olej z kontrolovaného organického pěstování zmýdelňuje pomocí speciálního procesu zmýdelnění bez vnějšího tepla pomocí hydroxidu draselného. Mýdlo jako aktivní prací látka jedinečně kombinuje všechny vlastnosti smáčení nečistot, uvolňování nečistot a přenosu nečistot, které jsou pro proces praní nezbytné. V tomto smyslu je mýdlo vyztuženo cukrovými povrchově aktivními látkami a síranem mastného alkoholu, které se získávají z čistě rostlinných surovin cukru, škrobu a kokosového tuku chemickými reakcemi pomocí kyselin. Tato kombinace zároveň eliminuje nevýhodu mýdla, a to tvorbu vápenného mýdla, které se může usazovat na prádle, pokud je dávka změkčovadla nepřesná. Alkohol, který se získává fermentací rostlinného škrobu, se používá k udržení kapaliny pracího prostředku a umožňuje tak vysokou koncentraci prací látky. Sulfátovaný ricinový olej, nazývaný také turecký červený olej, se získává reakcí oleje s kyselinou sírovou. Zvyšuje schopnost pracího prostředku rozpouštět mastnotu.

Biologické odbourávání

Mýdlo z rostlinných olejů má oproti všem ostatním čisticím látkám tu zvláštnost, že bezprostředně po použití se s vápníkem obsaženým vždy v odpadní vodě slučuje na vápenaté mýdlo a samo se tak neutralizuje ve svém povrchovém účinku na vodní organismy (primární odbourávání). Vápenaté mýdlo je pak ze 100 % rozkládáno mikroorganismy na oxid uhličitý a vodu (sekundární odbourávání). Při procesu výroby cukrových tenzidů a derivátů kokosového se z rostlinných surovin škrobu, cukru a tuku získávají části, které však zůstávají ve své přirozené struktuře plně zachovány. Proto je pro mikroorganismy jednoduché tyto tenzidy plně odbourat. Mýdlo, cukrové tenzidy a deriváty kokosového oleje jsou OECD považovány za biologicky snadno odbouralené. Upozornění:: Za teplot pod 10 °C se produkt mění a poněkud houstne a zakaluje se, což za tepla, resp. po mírném protřepání opět zmizí.

Skladování:

Pokud je to možné, uchovávejte v suchu v uzavřeném obalu mezi 10-15 °C. Při teplotách pod 10 °C se produkt změní a trochu zpevní a zakalí, což v teple opět zmizí, v případě potřeby jemným protřepáním. Držte mimo dosah dětí. Při náhodném požití vyhledejte lékaře a předložte tento obal.

Technické specifikace

 • Hustota: (20 °C), přibližně 1,02 g / cm3
 • Hodnota pH: (20 °C), (5 g/l H20) přibližně 8,5-9,5

Složení:

Aqua, draselné mýdlo*, alkylpolyglukosid C8–C16 (kokosový glukosid, laurylglukosid), síran sodný C8–C14 mastný alkohol (oktylsulfát sodný, laurylsulfát sodný), alkohol, sulfátovaný ricinový olej, citrát sodný/draselný

* Produkt ekologického zemědělství 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací gel
Objem: 5 l
Vůně prací gel: Sensitive

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Sonett jsou 100% biologicky rozložitelné a hypoalergenní, a jsou tedy vhodné i pro čističky odpadních vod.

Máme nejlevnější ceny na trhu.

Sonett ve svých výrobcích používá suroviny z dynamického nebo ekologického zemědělství - olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk nebo třeba éterické oleje. Dále využívají rostlinné a nerostné suroviny, jako je rostlinný alkohol, kyselina citrónová v potravinářské kvalitě, soda nebo křemičitany. Přidávají také směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.

Pokud hledáte produkty pro citlivější pokožku, alergiky nebo pro děti, řada Sensitive je pro vás jako dělaná.

Produkty SONETT neobsahují:

 • syntetické vůně, barviva ani konzervanty,
 • suroviny z geneticky modifikovaných plodin,
 • enzymy,
 • fosfáty,
 • optické zjasňovače,
 • zvířecí tuk ani jiné části zvířat (Vyjímkou je hovězí žluč, jakožto zbytkový produkt z biodynamického chovu, v SONETT mýdle na skvrny).

Mezi hlavní sortiment patří gely na praní, prací prášky, aviváže, tekuté čistící prostředky, tablety do myčky a přípravky na nádobí.