Doprava od 1700 Kč zdarma. Ostatní od 49 Kč.

Sonett | Prostředek na vodní kámen - 1 l

4 hodnocení
Značka: Sonett
159 Kč –21 %
Sonett Odstraňovač vodního kamene 1L
159 Kč –21 % 125 Kč / ks 103,31 Kč bez DPH
Je skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Odstraňuje vodní kámen z koupelen, praček, konvic a podobně.

Detailní informace

Nejnižší cena na trhu
Nejnižší cena na trhu
Nižší ceny nehledejte
Rychlá doprava
Rychlá doprava
Zboží můžete mít už zítra
Zavolejte kdykoliv
Zavolejte kdykoliv
Na telefonu jsme nonstop

Detailní popis produktu

 

 Prostředek na vodní kámen

 

Vhodný na všechny druhy povrchů odolných kyselinám, např. armatury, dlaždice, umyvadla, toalety, pračky, kávovary, varné konvice apod. Použitá kyselina citronová je v potravinářské kvalitě a má výjimečnou biodegrabilitu.

Obal je recyklovatelný. Čistě rostlinné aktivní látky jsou 100% biologicky rozložitelné, proto je přípravek vhodný i pro domácnosti, které používají čističku vody. Navíc funguje bez ohledu na tvrdost vody.

 

Díky své kvalitě potravinářské přísady, omezenému zápachu a jemnému účinku na kovy a plasty je kyselina citrónová vhodnější než jiné kyseliny pro všestranné odvápnění v kuchyni a sanitární oblasti.

 

Surovinou pro výrobu kyseliny citronové jsou vedlejší produkty z cukrovarnického průmyslu, jako je melasa. Během procesu odvápňování působí kyselina citrónová ve své obecné vlastnosti jako kyselina na vysrážený vápenec a s uvolňováním oxidu uhličitého ji znovu rozpouští.

Biologické odbourávání

Kyselina citronová je součástí rostlinného, ??živočišného a lidského organismu, a proto je mikroorganismy přítomnými v přírodě rychle a úplně rozložena na oxid uhličitý a vodu.

Použití:

Aplikace neředěná - tam, kde nelze odstraňovač vodního kamene zahřívat - ho nechte několik minut působit, v závislosti na vrstvě vodního kamene, poté důkladně opláchněte čistou vodou.

Aplikace ředěná - v kastrolech a pro strojní odvápnění - kde lze kyselinu ohřát a je tedy účinnější.

Koupelny - naneste na čištěnou plochu. Po 5-10 min. působení opláchněte vodou.

Varná konvice - zahřejte přibližně 100 ml/0,5 litru vody na přibližně 60 °C, nechte působit 20 až 30 minut a poté opláchněte.

Kávovar - nalijte 200 ml odstraňovače vodního kamene a 800 ml vody do vodní nádrže kávovaru. Odvápněte podle pokynů k použití stroje. Následný běh s čistou vodou je naprosto nezbytný - dokud není voda čistá.

4,5 kg pračka - vložte 1 litr odstraňovače vodního kamene do 60 °C cyklu hlavního praní bez prádla. Spusťte prací cyklus a vyčistěte filtr na vlákna.

Myčka - přidejte 1 litr odstraňovače vodního kamene do hlavního mycího cyklu nejdelšího mycího cyklu (po předmytí!) - s nebo bez nádobí. Nechte program běžet až do konce.

Skladování:

Produkty Sonett uchovávejte v suchu, chladu a v uzavřeném obalu. Skladujte mimo dosah dětí.  Pokud je to možné, uchovávejte mezi 10-25 °C.

Prohlášení o výrobku

 • Kyselina citronová 15–30 %
 • Rostlinný alkohol (ethanol) 5–15 %
 • Voda, vířená na 100 %

Technické specifikace

 • Hustota: (20° C) přibližně 1,073 g / cm³
 • Hodnota pH: (20 °C, 5 g / l H?O) přibližně 3–4

Složení:

Aqua, citric acid, alcohol. 

Varování:

Kyselina citronová má účinek rozpouštění vodního kamene. Uchovávejte mimo dosah vápenatých povrchů, jako je mramor, beton, umělý kámen, vápenec atd. Způsobuje vážné podráždění očí. Pokud je nutná lékařská pomoc, připravte si nádobu nebo štítek. Držte mimo dosah dětí. Používejte ochranu očí. Při kontaktu s očima: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Pokud je to možné, odstraňte všechny stávající kontaktní čočky. Pokud podráždění očí přetrvává: Vyhledejte lékařskou pomoc / ošetření. Zlikvidujte obsah obal v souladu předpisy.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Sonett jsou 100% biologicky rozložitelné a hypoalergenní, a jsou tedy vhodné i pro čističky odpadních vod.

Máme nejlevnější ceny na trhu.

Sonett ve svých výrobcích používá suroviny z dynamického nebo ekologického zemědělství - olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk nebo třeba éterické oleje. Dále využívají rostlinné a nerostné suroviny, jako je rostlinný alkohol, kyselina citrónová v potravinářské kvalitě, soda nebo křemičitany. Přidávají také směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.

Pokud hledáte produkty pro citlivější pokožku, alergiky nebo pro děti, řada Sensitive je pro vás jako dělaná.

Produkty SONETT neobsahují:

 • syntetické vůně, barviva ani konzervanty,
 • suroviny z geneticky modifikovaných plodin,
 • enzymy,
 • fosfáty,
 • optické zjasňovače,
 • zvířecí tuk ani jiné části zvířat (Vyjímkou je hovězí žluč, jakožto zbytkový produkt z biodynamického chovu, v SONETT mýdle na skvrny).

Mezi hlavní sortiment patří gely na praní, prací prášky, aviváže, tekuté čistící prostředky, tablety do myčky a přípravky na nádobí.