Doprava od 1700 Kč zdarma. Ostatní od 49 Kč.

Sonett | Olivový prací gel na vlnu a hedvábí - 10 l

Neohodnoceno
Značka: Sonett
1 829 Kč –19 %
SONETT Olivový prací gel na vlnu a hedvábí 10 l
1 829 Kč –19 % 1 469 Kč / ks 1 214,05 Kč bez DPH
Expedujeme 24.6.
Možnosti doručení

Ekologický prací přípravek na všechny jemné tkaniny vyrobené z přírodních vláken a směsových tkanin - na vlnu, hedvábí a jemná vlákna, pro ruční praní i praní v pračce při nižších teplotách do 40 °C.

Detailní informace

Nejnižší cena na trhu
Nejnižší cena na trhu
Nižší ceny nehledejte
Rychlá doprava
Rychlá doprava
Zboží můžete mít už zítra
Zavolejte kdykoliv
Zavolejte kdykoliv
Na telefonu jsme nonstop

Detailní popis produktu

 

 Olivový prací gel na vlnu a hedvábí

 

Kvalitní lisovaný olivový olej je v tomto produktu zpracováván na mýdlo, které má vynikající čisticí, ošetřující a následně promašťující účinky na textilie z vlny a hedvábí.

Udržuje pružnost a měkkost textilií. Osvěžuje citlivé barvy, pomáhá lépe vypláchnout zbytky pracího prostředku a vyhlazuje vlákna. 

Obal je recyklovatelný. Čistě rostlinné aktivní látky jsou 100% biologicky rozložitelné, proto je přípravek vhodný i pro domácnosti, které používají čističku vody. Navíc funguje bez ohledu na tvrdost vody.

 

V tomto produktu je zpracován cenný lisovaný olivový olej, který má vynikající čisticí, pečující a zvlhčující vlastnosti pro textilie vyrobené z vlny a hedvábí. Pomocí cukrové povrchově aktivní látky vzniká jemný prací prostředek na bázi mýdla, se kterým se snadno manipuluje i s tvrdou vodou a zachovává si všechny pozitivní vlastnosti mýdlového pracího prostředku. Olivový olej, řepkový olej, slunečnicový olej a esenciální levandulový olej jsou 100% ekologicky pěstovány.

Olivové mýdlo: Plody pocházejí ze staletých olivových hájů ve středomořské oblasti Itálie, Španělska a Řecka, z nichž se olivový olej získává v kontrolované organické kvalitě mechanickými postupy, jako je lisování a odstřeďování. Saponifikovaný hydroxidem draselným tvoří hlavní složku Sonettova olivového pracího prostředku na vlnu a hedvábí. Olivový olej je nejlepší olejovou surovinou pro jemné, zvlhčující mýdlo. Jeho vyvážené složení mastných kyselin, jeho hojivý, vyrovnávací účinek na srdce a oběh a pozoruhodný vývoj olivovníku každých 7 let ukazují zvláštní blízkost a vztah tohoto oleje k lidem.

Mýdlo řepkového / slunečnicového oleje: rostlinný olej zmýdelněný hydroxidem draselným posiluje prací sílu. Řepka, len a slunečnice jsou jedny z mála olejnin, které se v našem mírném středoevropském podnebí pěstují pro produkci oleje, rovněž v kontrolované organické kvalitě.

Ethanol: Vyroben kvašením škrobnatých rostlin, jako je kukuřice a brambory. Ethanol pomáhá udržet mýdlovou tekutinu a zároveň zlepšuje schopnost pracího prostředku rozpouštět mastnotu.

Cukrová povrchově aktivní látka: Cukr, škrob a kokosový tuk jsou surovinami pro použitou cukrovou povrchově aktivní látku. Podíl cukrové povrchově aktivní látky je přizpůsoben obsahu mýdla v detergentu takovým způsobem, že se používá k udržení vápenatého mýdla, které se tvoří v tvrdé vodě, v suspenzi a k ??zabránění jeho usazování na prádle.

Biologické odbourávání

Mýdlo vyrobené z rostlinných olejů má výjimečnou vlastnost, že se bezprostředně po použití kombinuje s vápnem, které je vždy přítomno v odpadní vodě, a vytváří tak vápenné mýdlo. Výsledkem je, že povrchově aktivní účinek, který útočí na vodní život, je během několika hodin neutralizován (primární degradace). Vápenné mýdlo je pak mikroorganismy 100% rozloženo na oxid uhličitý a vodu (sekundární rozklad). Ethanol je s vodou nekonečně mísitelný a během několika hodin se znovu začlení do přírodního cyklu. Při výrobě cukrových povrchově aktivních látek se části škrobu, cukru a tuku odebírají z rostlinných surovin, ale jejich přirozená struktura je zachována v plném rozsahu. Pro mikroorganismy je tedy relativně snadné rychle a úplně rozložit tyto povrchově aktivní látky na 100%.

Použití:

Vložte prací prostředek Sonett do přihrádky na aviváž. Nestříkejte koncentrát pracího prostředku na suché prádlo. Citlivé látky mohou v důsledku toho změnit barvu.

Dávkování v pračce o hmotnosti 4,5 kg:

Rozsah tvrdosti měkký + střední: 60 ml
Rozsah tvrdosti tvrdý: 90 ml

1 litr olivového pracího prostředku na vlnu a hedvábí vystačí na 17 praní v rozsahu měkké a střední tvrdosti, s náplní cca 2,5 kg.

Ruční praní: 15–30 ml na přibližně 5 litrů vody do tekoucí vody, poté vložte prádlo dovnitř. Míchejte jemně. Oplachovací vodu upravte na teplotu mycí vody, abyste předešli teplotním šokům.

Skladování:

Pokud je to možné, uchovávejte v suchu v uzavřeném obalu mezi 10-25 °C. Při teplotách pod 10 °C se produkt změní a trochu zpevní a zakalí, což v teple opět zmizí, v případě potřeby jemným protřepáním. Držte mimo dosah dětí. Při náhodném požití vyhledejte lékaře a předložte tento obal.

 Prohlášení o výrobku

 • Mýdlo z olivového oleje z kontrolovaného ekologického pěstování / biodynamického pěstování 15-30 %
 • Cukrová povrchově aktivní látka 5–15 %
 • Mýdlo vyrobené z řepkového / slunečnicového oleje z certifikovaného ekologického pěstování 1–5 %
 • Rostlinný alkohol (ethanol) 1–5 %
 • Citrát <1 %
 • Esenciální levandulový olej z certifikovaného ekologického pěstování <1 %
 • Balzamikové přísady z kontrolovaného ekologického pěstování / divoký sběr <1 %
 • voda vířená na 100%

Technické specifikace

 • Hustota: (20 °C) přibližně 1,017 g / cm3
 • Hodnota pH: (20 °C, 5 g / l H20) přibližně 8,5-9,5

Složení:

Aqua, draselné mýdlo *, alkylpolyglukosid C8–16 (kokosový glukosid), alkohol, citrát sodný / draselný, parfém *, linalool *

*produkt ekologického zemědělství

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací gel na vlnu a hedvábí
Objem: 10 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Sonett jsou 100% biologicky rozložitelné a hypoalergenní, a jsou tedy vhodné i pro čističky odpadních vod.

Máme nejlevnější ceny na trhu.

Sonett ve svých výrobcích používá suroviny z dynamického nebo ekologického zemědělství - olivový, řepkový či kokosový olej, palmový tuk nebo třeba éterické oleje. Dále využívají rostlinné a nerostné suroviny, jako je rostlinný alkohol, kyselina citrónová v potravinářské kvalitě, soda nebo křemičitany. Přidávají také směsi energeticky silných bylin a esence drahých kamenů a kovů.

Pokud hledáte produkty pro citlivější pokožku, alergiky nebo pro děti, řada Sensitive je pro vás jako dělaná.

Produkty SONETT neobsahují:

 • syntetické vůně, barviva ani konzervanty,
 • suroviny z geneticky modifikovaných plodin,
 • enzymy,
 • fosfáty,
 • optické zjasňovače,
 • zvířecí tuk ani jiné části zvířat (Vyjímkou je hovězí žluč, jakožto zbytkový produkt z biodynamického chovu, v SONETT mýdle na skvrny).

Mezi hlavní sortiment patří gely na praní, prací prášky, aviváže, tekuté čistící prostředky, tablety do myčky a přípravky na nádobí.