Tento týden akce na Balík do ruky za 30 Kč. Doprava zdarma pro objednávky nad 1700 Kč.

Pandoo | Bambusový toaletní papír - 8 ks

Novinka
Neohodnoceno
Značka: Pandoo
189 Kč / ks 156,20 Kč bez DPH
Je skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Bambusový toaletní papír je velmi šetrný, a proto je vhodný i pro citlivou a podrážděnou pokožku. Během výroby je záměrně zabráněno procesu bělení a perforaci. Rozložitelný.

 

Detailní informace

Nejnižší cena na trhu
Nejnižší cena na trhu
Nižší ceny nehledejte
Rychlá doprava
Rychlá doprava
Zboží můžete mít už zítra
Zavolejte kdykoliv
Zavolejte kdykoliv
Na telefonu jsme nonstop

Detailní popis produktu

list vlevo_

 Bambusový toaletní papír

 

Toaletní papír Pandoo je bezdřevý, nebělený a balený bez plastů. Je tedy šetrný nejen k pokožce, ale také k životnímu prostředí. Pyšní se certifikátem FSC, který zaručuje použití surovin z ekologického a udržitelného zemědělství.

Je vyroben výhradně z bambusu, má 5x vyšší savost než standardní toaletní papír, takže ho spotřebujete mnohem méně než běžného toaletního papíru. 

Bambusový toaletní papír je extrémně měkký a vhodný pro velmi citlivou pokožku. Přírodní bambusová vlákna jsou odolná proti roztržení a výrobní proces zajišťuje hladký povrch, který nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku.

udržitelný a ekologický produkt
přírodní, nebělený, neparfemovaný
bezdřevá a veganská alternativa k papírovým
výrobkům bez plastů a obaly bez plastů

Obsah balení: 8 rolí po 200 útržcích

Barva: (přírodní) hnědá

Balení: 100% bez plastů vyrobené z bambusového papíru a biologicky odbouratelné. Obaly vyhoďte do odpadního papírového odpadu nebo je znovu použijte jako pytel na organický odpad.

Přírodní a bezdřevý toaletní papír

Na celém světě se přibližně každý druhý průmyslově pokácený strom zpracuje na papír, včetně hygienického papíru, jako jsou kapesníky a toaletní papír. 
Ve srovnání se dřevem roste bambus mnohem rychleji a lze jej sklízet po 3-5 letech. Díky tomu lze na stejné ploše vyprodukovat více papíru a zachovat důležité lesy.

S toaletním papírem od pandoo zakročíte proti odlesňování a také ušetříte plastové obaly běžných kapesníků. Toaletní papír a kapesníky jsou téměř vždy zabaleny do plastu. Zejména 4-8 balení vytváří neuvěřitelné množství plastového odpadu.

V EU se 40 % vyrobených plastů používá jako obalové materiály. Plastové obaly tak mají největší podíl na znečištění naší planetou plasty.

Proč je bambusový toaletní papír dražší?

Důležitým bodem je cena: relativně mladá společnost nevyrábíme ve velkém množství, což umožňuje jiným společnostem nabízet konvenční toaletní papír za nižší cenu. Jsou také silnými zastánci sociální udržitelnosti, takže chtějí, aby všichni zaměstnanci zapojení do dodavatelského řetězce byli náležitě placeni – a to něco stojí.

Není konvenční toaletní papír udržitelnější?

Bohužel toto srovnání není tak snadné, protože běžný toaletní papír obvykle vůbec nepoužívá domácí dřevo, ale částečně se dřevo dováží. V Pandoo vědí, že nabízí ekologičtější alternativy, které způsobují emise z dopravy. Proto spolupracují s organizací Climate Partner na výpočtu emisí, hledání způsobů, jak je snížit, a kompenzaci podporou projektů na ochranu klimatu.

Jaká je nejudržitelnější alternativa: recyklovaný papír nebo bambusový toaletní papír?

Ve skutečnosti je recyklovaný papír nejudržitelnější alternativou, pro kterou se můžete rozhodnout. Výroba papíru z primárních vláken vyžaduje obrovské množství zdrojů a recyklace prodlužuje životní cyklus papíru.

S bambusovým toaletním papírem se nabízí alternativa zejména lidem, kteří se nechtějí obejít bez panenského vlákna nebo si nemohou zvyknout na recyklovaný papír. 

Proč má papír uprostřed kartonovou roli? Není to zbytečné?

Kartonová role je vyrobena ze sběrového papíru a v současné době se bez ní z hlediska výroby nelze obejít. Role je však zabalena co nejtěsněji, aby se ušetřilo místo. Ale i na tom se už pracuje.

Malý tip: Víte, že kolečka můžete použít pro ruční práce? Možná je můžete odevzdat do školky ve vašem okolí. Jsme si jisti, že děti by byly šťastné.

mceclip0-30

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

logo Pandoo

S pomocí ClimatePartner, jednoho z předních poskytovatelů řešení pro ochranu klimatu ve společnostech, nabízí Pandoo klimaticky neutrální produkty. ClimatePartner je podporuje při výpočtu, snižování a kompenzaci emisí CO2. Celý proces je sledovatelný díky označení ClimatePartner a certifikátu. 

Klimatická neutralita znamená, že emise CO2 produktů (od surovin přes výrobu až po dopravu) jsou kompenzovány projekty na ochranu klimatu. 

Posláním Pandoo je snížit znečištění a odlesňování.

Kdekoliv je to možné, snaží se jednorázovým produktům vyhnout. Všechny produkty jsou vyrobeny tak, aby si u vás našly své místo snadno a pohodlně. Protože každý malý plastový výrobek, kterému se ve svém každodenním životě vyhýbáte, je znát.