> 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin - bez palmového oleje), < 5 % vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), křemičitan sodný, chlorid sodný, hydroxid sodný.
Tierra Verde Mýdlové vločky - 2,5 kg
Související produkty
Detailní popis produktu
Mýdlové vločky na praní |
Vločky z klasického pracího mýdla (původní mýdlo s jelenem) jsou vhodné pro všechny druhy a barvy prádla a pro teploty 40 °C a více. Tyto mýdlové vločky se snadno rozpouštějí v teplé vodě a lze je použít pro praní v ruce i v pračce nebo pro výrobu mýdlového slizu.
Mýdlové vločky lze použít pro ruční praní, praní v automatických pračkách, jsou vhodné pro alergiky (jako druhá volba po mýdlových ořeších) a lze je použít na všechny druhy a barvy prádla. Jsou také vhodné k výrobě mýdlového slizu.
Mýdlové vločky jsou vyrobeny z tuku (mastné kyseliny) a zásady (hydroxid sodný nebo draselný), což vede k procesu zvanému saponifikace. Tímto procesem se vytváří mýdlo, které snižuje povrchové napětí vody a pomáhá rozpouštět nečistoty. Naše mýdlo se liší od mnoha jiných na trhu tím, že neobsahuje palmový olej.
Dávkování:
Při praní v pračce se vločky rozpustí v teplé vodě a přidají k prádlu přímo do bubnu pračky.
Dávkování se liší podle tvrdosti vody; pro měkkou a středně tvrdou vodu se použije asi 10 g (2 vrchovaté lžíce) vloček, pro tvrdou vodu se dávka zvýší až na 20 gramů (4 vrchovaté lžíce). Pro ruční praní se použije přibližně 5 g (1 vrchovatá lžíce) vloček na 10 litrů vody.
Jak vyrobit mýdlový sliz?
K výrobě mýdlového slizu jsou potřeba mýdlové vločky (175 g), prášková prací soda (150 g) a voda.
Vločky se nechají rozpustit v horké vodě s přidanou sodou a poté se kyblík doplní horkou vodou do 10 litrů. Po vychladnutí má směs gelovou až pudinkovou konzistenci a dávkujeme přibližně 250 ml na jedno praní.
Při praní s mýdlovým slizem ve tvrdé vodě mohou být výsledky neuspokojivé, protože mýdlové složky reagují s minerálními látkami ve vodě. V takovém případě je možné experimentovat s receptem na mýdlový sliz nebo použít změkčovač vody.
Vyrábíte mýdlový sliz?
- Pokud se vločky špatně rozpouští, použijte tyčový mixér.
- Při chladnutí směsi někdy trvá déle, než se sliz utvoří - buďte trpěliví.
- Dávkování upravujte dle znečištění prádla – obvykle 250 až 500 ml.
- Pokud bystě chtěli sliz koncentrovanější, uberte vody a naopak.
Proč Tierra Verde nabízí mýdlo obsahující látku živočišného původu?
Tierra Verde nabízí mýdlo obsahující látku živočišného původu, protože lůj je vedlejší produkt produkce masa, který by jinak zůstal nevyužitý. Mýdla z loje jsou cenově dostupná, lehce odbouratelná a jsou považována za přijatelnější než mýdla z palmového oleje nebo GMO rostlin.
Složení:
Doplňkové parametry
Kategorie: | Prací prostředky |
---|---|
Vůně: | Levandule |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.
V Tierra Verde žijí podle principů skutečně ekologického života, tedy True Eco. Hledají souvislosti, zkoumají podstatu ekologických problémů a nachází jejich řešení. V rychle se měnícím světě propracovávají další postupy a jsou v tom důslední a nekompromisní. Výsledkem je 200 produktů téměř 100% rozložitelných v přírodě, jejichž prostřednictvím vám pomáhají.
Ve složení produktů nedělají kompromisy. Svou energii vkládají do trpělivého vysvětlování ohleduplnějších přístupů. Jejich eko drogerie a eko kosmetika je koncentrovaná a snadno odbouratelná. I proto mohou klíčové produkty nést přísný certifikát Ecogarantie. V Tierra Verde jsou důslednější, než je běžné. Být o krok dál znamená vidět za horizont. žít ohleduplněji, šetrněji a udržitelněji.
Certifikáty
Někdo jim nevěří, jiný je vyhledává. Značky a certifikáty. V Tierra Verde jim záleží na tom, aby byly materiály a vstupní suroviny, z nichž vznikají jejich produkty, co nejvíce fér a bio. Na celé řadě z nich najdete označení Ecogarantie, PEFC nebo GOTS. Co znamenají? Pojďme si je krátce představit. Každá značka přispívá lepšímu a zdravějšímu světu a stojí za to jí naslouchat.
Stromy, les a dřevo. Rostou po staletí a zasluhují ohleduplný přístup. Právě o ten se stará Programme for the Endorsement of Forest Certification. Mezinárodní nezisková nevládní organizace propaguje udržitelné lesní hospodářství skrze nezávislou certifikaci třetí strany. Tento program je považován za certifikační systém vhodný pro malé vlastníky lesů. Je tvořen 35 nezávislými národními certifikačními systémy, které představují více než 300 milionů hektarů certifikovaných lesů. Jedná se o největší certifikační systém na světě zahrnuje asi dvě třetiny všech certifikovaných lesů na planetě.
PEFC prostřednictvím podpory trvale udržitelného hospodaření v lesích zabezpečuje v celém dodavatelském řetězci lesních produktů, že dřevo a produkty lesa jsou vyráběny za dodržování nejvyšších ekologických, sociálních a etických standardů. Díky značce PEFC můžete rozpoznat výrobky z lesů obhospodařovaných trvale udržitelným způsobem.
S Ecogarantie nemůžete šlápnout vedle. Soukromá eko značka původem z Belgie se řadí k nejpřísnějším ekologickým značkám na trhu. Produkty označené tímto standardem mají nejnižší možnou ekologickou stopu. Její získání vyžaduje splnění mnoha požadavků. Certifikované produkty obsahují jen přírodní ingredience rostlinného původu v BIO kvalitě (existuje-li). Minerální složky jsou povolené s důrazem na ekologičnost technologií a procesů výroby. Je zcela vyloučeno používání ropných produktů. Všechna barviva i vůně musí být výhradně přírodního původu.
Důležitý je dopad na životní prostředí v celém životním cyklu certifikovaného produktu. Některé technologie výroby ingrediencí nejsou povolené vůbec a jsou stanoveny také požadavky na minimalizaci odpadů vznikajících při výrobě. Ecogarantie zahrnuje i sociální oblast s požadavkem na respektování lidských práv v celém dodavatelském řetězci.
Kontrolu provádí 3 nezávislé organizace schválené pro certifikaci ekologického zemědělství: TÜV NORD Integra, Certisys a Quality Partner. Standard Ecogarantie se v čase vyvíjí dle nejnovějších poznatků.
Bavlna, to není jen základní surovina pro výrobu většiny oblečení. Je to i spousta chemie. Konvenční způsob pěstování bavlny a její další zpracování negativně zatěžují životní prostředí i zemědělce a dělníky. Pole bavlníků zabírají necelá 3 % obdělávané půdy na světě, ale spotřebují asi 25 % všech insekticidů a 10 % všech herbicidů. Bavlna je jednou z nejvíce geneticky modifikovaných rostlin – právě proto, aby snášela extrémní dávky chemikálií.
Textilní produkty splňují vysoké standardy Global Organic Textile Standard. Pěstování bio bavlny je prostřednictvím tohoto systému sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Certifikované farmy budují biologicky rozmanité zemědělské systémy a udržují úrodnost půdy přirozenou cestou. Bio bavlna na rozdíl od konvenčně pěstované bavlny nezpůsobuje alergické reakce. Je vhodná pro děti, alergiky, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.
GOTS je nejpřísnější certifikace pro textilie vyrobené z organických textilních vláken. Kontroluje celý výrobní proces od statku až po továrnu: od sklizně, tkaní vláken, až po výrobu finálního produktu, včetně exportu oblečení. Ve všech fázích zpracování musí být tato vlákna oddělena od běžných produktů z neorganických vláken a jasně označena. Všechny další vstupní látky musí splňovat základní požadavky na toxicitu a biologickou rozložitelnost. Je zakázáno používat toxické kovy, rozpouštědla, geneticky modifikované organismy, formaldehydy a jiné syntetické látky. Veškeré bělicí látky musí být na bázi kyslíku, obalový materiál pochází z recyklovaného zdroje a nesmí obsahovat polyvinylchlorid. Certifikát také vyžaduje etické a sociální aspekty výroby, jako jsou svoboda kolektivního vyjednávání, bezpečnost a čistota na pracovišti, zákaz dětské práce či adekvátní pracovní dobu.